Wielkopostne dzieła miłoseirdzia

Torba  Miłosierdzia” i ,,skarbonka miłosierdzia

,,Torba  Miłosierdzia” i ,,skarbonka miłosierdzia” – dzisiaj i jutro można po mszy wziąć ze sobą serduszko z koszyczka.received_1135778819940518 Na serduszku jest wypisana osoba np.bezdomny, kobieta, mężczyzna, dziewczynka, chłopiec. Przygotowane dary żywnościowe, chemiczne-prosimy przynieść- 7 kwietnia po mszy, do dużej sali na plebanii. Dary te, będą przekazane naszym podopiecznym i dzieciom ze Świetlicy ,,Maciejki” na Swięta Wielkanocne. Skarbonki miłosierdzia przynosimy do bazykiki w I niedzielę po Wielkanocy-ofiary pomogą osobom chorym i starszym m.in. w zakupieniu leków.

Zachęcamy do udziału w jałmużnie wielkopostnej.

Nasz gest dobroci,będzie darem serca dla Jezusa  cierpiącego w ubogich.


Tak, Pomagam!

FB_IMG_1553360308195IMG_20181208_115523_0

W dniach 29 i 30 marca 2019 roku (piątek, sobota) w godzinach 12:00 – 18:00 w piątek oraz w sobotę w godzinach 10:00 – 17:00 Parafialny Zespół Caritas przyłączy się do Akcji Caritas Polska  w  XIII Zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.W Trzebnicy akcję tę w sklepach Biedronka i Lewiatan, przeprowadzą wolontariusze trzebnickich szkół, harcerze, opiekunowie i członkowie Parafialnego Caritas przy bazylice św.Jadwigi.

Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

Zebrane produkty żywnościowe, trafią do potrzebujących. Będą mogli przygotować sobie posiłki.


Rodzina rodzinie

FB_IMG_1553362235897

Objęliśmy  pomocą 2 rodziny z Aleppo w ramach programu „Rodzina rodzinie”.

Dzięki   hojności  parafian,w  czasie niedzielnej kwesty 17.02.19.r -udało się zebrać środki pieniężne, na utrzymanie  2 rodzin z Aleppo. Dla jednej rodziny  środki pieniężne zostaly wpłacone na caly program 3100 zł. Dla drugiej rodziny wystarczyło na  4 miesiące programu.

Wszystkim ofiarodawcom-Bóg  zapłać.

Program „Rodzina rodzinie” jest odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, jakie wygłosił przed rozpoczęciem roku miłosierdzia we wrześniu 2015 r.: „Kieruję apel do parafii, wspólnot zakonnych, do klasztorów i sanktuariów w całej Europie o konkretne wyrażenie Ewangelii i przyjęcie po jednej rodzinie uchodźców”. Sytuacja w mieście Aleppo jest dramatyczna.

Nasza pomoc zostanie skierowana dla  2 rodzin z Aleppo:

Ghassam Wahbe Ibrahim

Ghassam Wahbe Ibrahim oraz jego żona Maysaa Salim Ibrahim mieszkają w Aleppo. Mają 4 dzieci. Ojciec ma bardzo niestabilną pracę, przez co rodzina ma problemy finansowe, szczególnie w okresie zimowym oraz we wrześniu przed powrotem dzieci do szkoły. Rodzina należy do kościoła katolickiego.

Ibrahim Elias Warde 

Ojciec, mama i 3 dzieci oraz mieszkająca z nimi, mama ojca-wdowa. Ojciec ma bardzo niestabilną pracę, przez co rodzina ma problemy finansowe, szczególnie w okresie zimowym oraz we wrześniu przed powrotem dzieci do szkoły. Rodzina należy do kościoła katolickiego.

Pomoc dla tych rodzin, trwać będzie 6 miesięcy.Miesięczne utrzymanie 1  rodziny wynosi 510 zł.j Informacji,na temat tej rodziny,są w  w gablocie Caritasu w przedsionku bazyliki.

Organizatorem programu „Rodzina rodzinie” jest Caritas