Pielgrzymka do Lourdes – 2018 (OSTATNIE MIEJSCA – do 16.02)

plakat

Pielgrzymka do Lourdes odbywa się w dniach 29.04-7.05.2018 r. Chętnych na zapisanie się na jedno z ostatnich miejsc prosimy o kontakt do 16.02 z ks. Dziekanem.

PROGRAM RAMOWY 9 DNI

DZIEŃ 1

Zbiorka uczestników przed parafią i transfer na lotnisko w Polsce. Odprawa bagażowa i wylot do Barcelony. Przejazd na nocleg do Tarragony (w tym dniu nie ma kolacji).

DZIEŃ 2

Śniadanie, przejazd do Reus, które jest rodzinnym miastem wielkiego architekta Antonio Gaudiego i choć nie ma tu budynków jego autorstwa, to można obejrzeć wiele ciekawych budynków secesyjnych z XIX i XX w. Odwiedzimy Muzeum Centrum Gaudiego poświęcone architektowi i jego twórczości. Przejazd do Tarragony, jednej ze stolic Imperium Rzymskiego. Zwiedzimy m.in. Katedrę. Wyjazd w kierunku Saragossy. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Saragossy.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym zwiedzanie Saragossy. Nawiedzenie Sanktuarium MB El Pilar. Przejazd przez Pireneje do Lourdes. Po drodze zatrzymamy się by zobaczyć Sanktuarium Maryjne w Torreciudad, jednocześnie miejsce związane ze Św. Jose Maria Escriva i Opus Dei. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium MB Różańcowej i miejsc związanych z życiem Św. Bernadety. Zanurzenie się w basenach z wodą z cudownego źródła. Czas na modlitwę w Grocie Objawień. Droga Krzyżowa. Wieczorna procesja ze świecami. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Hiszpanii do miejscowości Azpeitia, gdzie nawiedzimy sanktuarium Św. Ignacego Loyoli – założyciela zakonu Jezuitów. Miejsce kultu tego świętego powstało wokół zamku, w którym się urodził. Przejazd do kurortu San Sebastian, czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 6

Śniadanie i pożegnanie Lourdes. Naszym kolejnym celem będzie Księstwo Andory, ulokowane w Pirenejach. Nawiedzimy sanktuarium MB Mariaxell, kolejne, które leży na tzw. Ruta Mariana – Drodze Maryjnej. Ciekawymi zabytkami są także romańskie, kamienne świątynie. Oprócz urokliwego położenia Andora słynie także jako obszar wolnocłowy. Czas na zakupy. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Hiszpanii.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Czarnej Madonny w Montserrat, święte miejsce Katalończyków. Nawiedzenie sanktuarium. Przejazd na pierwsze spotkanie ze stolicą Katalonii – Barceloną. Spacer deptakiem Las Ramblas przez dzielnicę gotycką do Placu Kolumba. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu na Costa Brava.

DZIEŃ 8

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Barcelony, które rozpoczniemy od Sagrada Familia, ciągle jeszcze nieukończonego mistrzowskiego dzieła Antonio Gaudiego. Kolejnym punktem będzie Park Guell, kolejny baśniowy pomysł na wzorcowe osiedle Antonio G. Wracając do centrum zobaczymy jeszcze dwa inne dzieła tego architekta, Casa Mila, Casa Batlio (z zewnątrz). Przejazd przez Plac Hiszpański na wzgórze Montjuic ze stadionem olimpijskim i innymi obiektami sportowymi. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie, wypoczynek nad Morzem Śródziemnym, przejazd do Barcelony, odprawa i lot powrotny do Polski, transfer do parafii. Zakończenie pielgrzymki.

TERMIN:  28.04 – 06.05.2018 – dokładnie zostanie określony po sprawdzeniu lotów

Ilość osób 35 40 45
 Cena 4120 zł 3980 zł 3900 zł

CENA:        

ZAPEWNIAMY:

• przelot samolotem w obie strony

• komfortowy przejazd na całej trasie

• transfer z miejsca zbiórki na lotnisko i z powrotem

• 8 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3-os. z łazienkami

• 8 śniadań, 8 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• bilety wstępu, nagłośnienie, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 5 000 zł w RP

UWAGI:

• program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach św.

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny: paszport

• do ceny należy doliczyć obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/os